Polskie prawo, a gry hazardowe w sieci

Miłośników gier w kasynach internetowych nie brakuje. Głównie, to osoby, którym tego rodzaju rozrywka sprawia dużo przyjemności, a także nie mają na co dzień możliwości bywania w kasynach stacjonarnych. Przysłowie, że wszystko, co dobre szybko się kończy można idealnie dopasować do nowelizacji ustawy hazardowej,

gdzie kasyno online nie będzie już tak łatwo dostępne.

Otóż od nowego roku w życie ma wejść szereg przepisów, które miedzy innymi będą blokować strony hazardowe, jak również płatności internetowe z tym związane. Objęte monopolem państwa zostanie większość gier hazardowych, natomiast wolne od monopolu będą tylko zakłady wzajemne, oraz loterie promocyjne. Mimo, że będą mogły odbywać się turnieje pod okiem krupiera z liczbą osób minimum dziesięciu, to każdy tego rodzaju turniej będzie musiał być wcześniej zgłoszony.

Rejestr blokujący strony

Wedle nowego prawa będzie istniał Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. W tej kwestii uzgodniono, że każdy z operatorów będzie miał obowiązek zablokowania każdej strony znajdującej się w rejestrze w ciągu 48 godzin od chwili jej ukazana się w rejestrze. Podobnie będzie ze stronami, które umożliwiają płatności na rzecz stron uznanych za nielegalne. Tego rodzaju zabezpieczenia mają na celu zmniejszenie tzw. szarej strefy, która szerz się w grach hazardowych, a głównie w automatach, oraz w sieci. Za sprawą owej nowelizacji według autorów ustawy w Polsce zwiększy się rynek legalnych tego rodzaju przedsiębiorstw. Z kolei miłośnicy gier hazardowych, którzy będą korzystać z legalnych źródeł mogą liczyć na bezpieczeństwo.

Nadzór państwa popiera ekspert

Pomimo tego, że mnóstwo osób usłyszawszy o nowelizacji ws. gier hazardowych modli się o to, aby nie weszła ona w życie są osoby, które popierają taki nadzór. Ekonomista dr Martin Dahl jest zdania, iż nowe prawo sprawi, że z tego rynku czy tej branży dochody zacznie w końcu czerpać państwo, a nie grupy przestępcze lub firmy, jakie działają za granicami kraju. Dodał również, że 90 proc. hazardu w Polsce, to szara strefa. Ekspert podkreślił również, że hazard był, jest i będzie obecny w związku z czym lepszym rozwiązaniem okazuje się być dobra kontrola nad tym rynkiem i co za tym idzie zarabianie na nim naszego państwa, niżeli brak kontroli i bogacenie się grup przestępczych. Oczywiście podobnego zdania jest Ministerstwo Finansów, które szacuje, że po wdrożeniu nowelizacji, co planowane jest na 2017 r. w ciągu dziesięciu lat państwo zarobi 24 mld 65 mln zł.

Polacy za granicą. Zarobki spadają, praca coraz gorsza

Polacy za granicą. Zarobki spadają, praca coraz gorsza

Ponad 40 procent polskich emigrantów pracuje za minimalne stawki, góra 1,5 tysiąca euro - wynika z badania Money.pl. Najczęściej zajmują się prostymi pracami fizycznymi, bo coraz mniej osób znajduje zatrudnienie w budownictwie - kiedyś najpopularniejszej wśród Polaków na obczyźnie branży.

Czytaj dalej

Czy globalizacja ograniczy wolności jednostki?

Czy globalizacja ograniczy wolności jednostki?

NAJBARDZIEJ podstępne ataki na globalizację nie dotyczą gospodarki, problemów społecznych, etnicznych, a przede wszystkim kulturalnych. Argumenty w tej kwestii ujawniły się przy okazji starć w Seattle w 1999 r.

Czytaj dalej

Nie ma cwaniaka na Warszawiaka

Nie ma cwaniaka na Warszawiaka

Stare warszawskie piosenki w nowych aranżacjach? O tak! Internetowym fenomenem ostatnich dni stał się teledysk „Nie ma cwaniaka na Warszawiaka” grupy Projekt Warszawiak.

Czytaj dalej

Muzeum Południowego Podlasia

Muzeum Południowego Podlasia

Muzeum Południowego Podlasia zostało oficjalnie powołane w 1966 roku. Ulokowano je we wczesnobarokowej, sześciokondygnacyjnej wieży wjazdowej (tzw. wartowniczej), stanowiącej element niegdyś okazałego, XVII-wiecznego Zespołu Zamkowego Radziwiłłów, z którego do dziś zachowało się zaledwie kilka zabudowań, niestety bez tego najważniejszego – Pałacu.

Czytaj dalej

Polacy: czy jesteśmy tolerancyjni?

Polacy: czy jesteśmy tolerancyjni?

Czy my jesteśmy naprawdę narodem tolerancyjnym?
Jak się żyje cudzoziemcom w Polsce?
Czy się boimy napływu obcokrajowców? Na część pytań odpowiedziała grupa, która w zeszły weekend przeprowadziła małą prowokację w Warszawie – test na dyskryminację.

Czytaj dalej

Krótki przepis hodowlany

Krótki przepis hodowlany

Pielęgnujcie w sobie poetę
Trzeba go głaskać czasem pod włos

Czytaj dalej