Jak spędzić wiosenny weekend w Warszawie?

Spędzenie weekendu w Warszawie, gdy pogoda za oknem sprzyja pieszym i rowerowym wędrówkom to znakomity pomysł. Stolica oferuje mnóstwo atrakcji, również wtedy, gdy aura nie rozpieszcza. Dlatego pobyt w tym mieście można planować niezależnie od warunków atmosferycznych.

Przed przyjazdem – zarezerwuj miejsce do spania i wypoczynku

Noclegi w Warszawie w centrum miasta to zdecydowanie najlepszy wybór. Taka lokalizacja jest doskonale skomunikowana z innymi punktami, nawet najodleglejszymi, ponadto jest tu dużo sklepów, restauracji i wiele pięknych miejsc, do których można dotrzeć na piechotę.

Wiosenny weekend dla aktywnych – rowerowa eksploracja stolicy

Osoby, które cenią sobie aktywne formy spędzania wolnego czasu powinny zdecydować się na rowerową przejażdżkę po Warszawie. Rower można wynająć z Veturilo. Warszawski Rower Publiczny oferuje nawet tandemy, rowery elektryczne oraz rowery dla dzieci, co pozwala na zaplanowanie wycieczki dla całej rodziny. Warto skorzystać z wytyczonych tras: Nadwiślańska Trasa rowerowa o długości ponad 30 km to szlak wiodący przez lewy brzeg rzeki. Z kolei na zwiedzenie prawobrzeżnej części Wisły najlepiej wybrać Słoneczny Szlak, liczący 8,5 km. Zwiedzanie miasta jednośladem to znakomity pomysł, w ten sposób w krótkim czasie można zobaczyć murale i kapliczki na Pradze, zabytki przy Krakowskim Przedmieściu oraz całą Starówkę.

Muzealne wycieczki w pochmurny wiosenny dzień

Gdy aura nie sprzyja pieszym wycieczkom i spacerom po stołecznych parkach, najlepiej wybrać się do muzeum. Oprócz zwiedzenia Muzeum Narodowego, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Państwowego Muzeum Etnograficznego warto udać się również do: Muzeum Nurkowania, Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Neonów, Muzeum PRL-u, Muzeum Domków dla Lalek czy Muzeum Słoików. 20. maja warto wybrać się na warszawską Noc Muzeów. Wiosna to też czas, kiedy rozpoczynają się fortepianowe recitale w Łazienkach Królewskich (od maja do września). Utworów Fryderyka Chopina, granych na żywo można posłuchać w każdą niedzielę w godzinach: 12:00 oraz 16:00.

Plac zabaw dla…dorosłych

Plac zabaw dla dorosłych przy ul. Rakuszanki w Warszawie to jedyne tego typu miejsce w Polsce. Można tam bez obaw o uszkodzenie wyposażenia placu przypomnieć sobie czasy dzieciństwa. Na placu są huśtawki, zjeżdżalnie i małpi gaj. Całość robi niesamowite wrażenie, ponieważ wszystkie sprzęty są znacznie większe od tych przeznaczonych dla młodszych entuzjastów tej formy aktywności.

Zobacz także: Zakupowy wyjazd do Warszawy – najlepsze miejsca na zakupowe szaleństwo

Zobacz także: Hotel w Gdańsku - sprawdź, gdzie znajdziesz najlepszy nocleg.

Dziennik emigranta: 2

Dziennik emigranta: 2

Tak!! Dziś mi się znów udało. Znów zasiadłem do pisania. Ciekawe na ile mi starczy werwy, żeby wytworzyć u siebie nowy nawyk – uff jeszcze tylko 27 dni!. Bo słomiany zapaleniec to mogłaby być moja ksywka...

Czytaj dalej

Poczta Polska straszy miliony Polaków

Poczta Polska straszy miliony Polaków

Bo nie płacą abonamentu radiowo-telewizyjnego. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bije na alarm. Media publiczne są na skraju zapaści, bo Polacy masowo nie płacą abonamentu RTV.

Czytaj dalej

Ryga, urocze zakątki

Ryga, urocze zakątki

Ryga – stolica Łotwy, miasto położone nad rzeką Dźwiną w pobliżu jej ujścia do Bałtyku w Zatoce Ryskiej. Jest głównym ośrodkiem gospodarczo-przemysłowym, komunikacyjnym (port morski, lotniczy i węzeł kolejowy Ryga Centralna), kulturalnym i naukowym kraju.

Czytaj dalej

Zaginione portale

Zaginione portale

Z niszczejących naszych zabytków stale ginął ich fragmenty. Są to różne rzeźby, kamienne balustrady, obramowania okien a nawet całe portale.

Czytaj dalej

Polska za dziesięć lat!

Polska za dziesięć lat!

Polityka poprosiła przedstawicieli kultury, sztuki, nauki i polityki, żeby wyobraziły sobie Polskę za dziesięć lat. Postanowiłem wpisać się w ten trend i napisać moje przepowiednie.

Mam nadzieję, że nie będzie ono tak naiwne – jak niektórych zaproszonych osób.

Czytaj dalej

Jesień. Za oknem pełne słońce

Jesień. Za oknem pełne słońce

Dziś temperatura na termometrze przekracza 15 stopni. Niestety, po prawie 7 h jazdy autobusem z Warszawy pozostaje mi tylko rozpakować rzeczy z plecaka i wyruszyć po zakupy, na jutrzejszą wyprawę. Jak co roku wybieram to miejsce, gdyż daje mi poczucie wolności i spełnienia, a to co kryją góry daje mi zastrzyk energii i pozytywnego myślenia na kolejne miesiące. Zakopane we wrześniu , zaczynamy.

Czytaj dalej

 

Agencja social media

Biuro wirtualne

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji tutaj . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych - RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki a tutaj więcej informacji o Rodo