Czy warto jeszcze inwestować w gadżety firmowe? Jak ustrzec się przed wizerunkową wpadką?

W dzisiejszych czasach skuteczna reklama jest jednym z podstawowych elementów, które będą decydować o odniesieniu przez firmę sukcesu rynkowego. Dobór odpowiedniej strategii marketingowej w sposób znaczący potrafi zwiększyć sprzedaż oraz w sposób niezwykle pozytywny ukształtować wizerunek danej firmy na rynku. Kampanie marketingowe wykorzystują coraz to bardziej nowoczesne nośniki reklamy, jednak tradycyjne gadżety reklamowe w dalszym ciągu są niezwykle skuteczne.

Czym jest gadżet reklamowy?

Jest to dość małych rozmiarów przedmiot, na którym zostaje umieszczona reklama. Gadżety, jako materiały mające służyć promocji, używane są zarówno przez firmy jak instytucje, urzędy i organizacje o charakterze niekomercyjnym. Te drobne przedmioty reklamowe znajdują przeznaczenie w bezpłatnej dystrybucji oraz powinny mieć na sobie znak, grafikę czy tekst, które w sposób jednoznaczny kojarzyć się będą z reklamowaną firmą. Najchętniej wykorzystywane do oznaczania gadżetów reklamowych są: logo czy nazwa firmy bądź jej hasło reklamowe.

Jakie korzyści daje wykorzystywanie gadżetów reklamowych?

Budowanie świadomości marki oraz kształtowanie wizerunku są sprawami zasadniczymi. Zakup gadżetów reklamowych dla naszych partnerów biznesowych i klientów może przynieść bardzo pozytywne efekty. Poniżej przedstawionych zostało kilka z nich:

 • Otrzymujemy pretekst do nawiązania rozmowy, gdyż poprzez wykorzystanie gadżetów reklamowych mamy możliwość niewielkiego skrócenia dystansu pomiędzy naszą firmą a klientem. Wręczając konkretnej osobie miły upominek mamy doskonały wstęp do rozmowy, pretekst do przesłania oferty lub chociażby wymiany wizytówek czy możliwość ustalenia kolejnego spotkania.

 • Pracujemy w sposób bardziej efektywny – w sytuacji, gdy podczas spotkania wręczymy naszemu rozmówcy atrakcyjny upominek reklamowy, może okazać się, iż nawiązanie bardziej wartościowej relacji z klientem czy kontrahentem będzie wymagać zdecydowanie mniej czasu, a dodatkowo jakość relacji, która zostanie zbudowana w ten sposób może okazać się dużo lepsza.

 • Dbałość o dobre samopoczucie klienta oraz jego wizerunku – poprzez wręczanie klientowi gadżetu reklamowego wpływamy na przekonanie, iż jego pozycja i ważność jest dla nas wyjątkowa. Czynnikiem wzmagającym to odczucie będzie wręczanie upominku przy osobach trzecich, gdyż taka sytuacja będzie potęgować uczucie wyróżnienia, a dodatkowo wpłynie na zbudowanie pozytywnego wizerunku osobistego naszego klienta. Rezultatem tego zabiegu, oprócz dobrego samopoczucia klienta, jest zamiar wywołania u odbiorcy konkretnych skojarzeń między produktem czy usługą jakie są sprzedawane przez firmę, a wręczonym gadżetem reklamowym.

 • Budowany jest pozytywny wizerunek naszej firmy – dla przedsiębiorstw, które dopiero co wchodzą na rynek jest to korzyść bezdyskusyjna i szczególnie ważna. Dobra jakość gadżetów reklamowych pokaże, iż nasza firma istnieje, a dodatkowo ich charakter może być traktowany jako synonim naszej działalności.

 • Klient zaczyna być reklamą naszej firmy – oprócz realnego oddziaływania gadżetów reklamowych na osoby obdarowywane, wpływają one również na osoby trzecie. Klient, poprzez codzienne posługiwanie się naszym gadżetem, w sposób nieformalny staje się ambasadorem marki. Co więcej, bardzo często wyjaśnia pochodzenie konkretnych gadżetów, co w sposób naturalny i znaczący wpływa na zwiększanie się osób będących świadomymi istnienia danej marki.

 • Motywacja pracowników naszej firmy – dzieje się tak ze względu na fakt, iż zamówione gadżety reklamowe budzą ciekawość, entuzjazm oraz bardzo często dumę, która wynikać będzie z przynależności do organizacji, która do celów promocyjnych używa takich a nie innych, konkretnych gadżetów.

 • Dostarczamy miłych wrażeń, zapewniamy dobry humor – ze względu na fakt, iż wręczony gadżet jest zarówno prezentem, jak i niespodzianką, to w większości sytuacji daje on radość. Oczywistym jest fakt, iż większość osób uwielbia prezenty-niespodzianki, a więc możemy być pewni, iż w takiej sytuacji radość osoby obdarowywanej jest gwarantowana. Dodatkowo praktyczny gadżet to pomoc w potrzebie.

W jaki sposób dobrze wybrać oraz zamówić gadżety firmowe?

Poniżej podajemy kilka wskazówek, w jaki sposób wybrać oraz zamówić gadżety firmowe tak, by były trafione oraz pozwoliły nam na uniknięcie wizerunkowej wpadki.

 1. Pierwszy etap to zastanowienie się nad tym, czego naprawdę nam potrzeba – jeśli np. Twoja firma porusza się w branży budowlanej, to czy duża ilość kalendarzy będzie aż tak niezbędna, skoro na budowie najbardziej pożądanym upominkiem są narzędzia? Dodatkowo nie należy sugerować się dostępnością produktów, gdyż nie warto inwestować w coś, co nie do końca odpowiada nam pod względem pożądanego asortymentu.

 2. Sprawdź wielu dostawców – dzięki temu będziesz mógł porównać ceny, rodzaje transportu oraz inne warunki realizacji zlecenia.

 3. Przed podjęciem decyzji o wyborze danej firmy najpierw ją sprawdź – tutaj bardzo przydatne mogą okazać się opinie, które na temat danego przedsiębiorstwa znajdują się w internecie.

 4. Oceń firmę już na wstępie – pod takimi aspektami jak zaangażowanie pracowników oraz procedur obowiązujących przy realizacji zamówienia.

 5. Wykorzystaj efekt skali – oznacza to, iż zamówienie większej ilości produktów może być podstawą do negocjowania ceny.

 6. Poproś o próbki przed złożeniem zamówienia.

 7. Unikaj pośpiechu – zamówienie powinno zostać przez Ciebie złożone dopiero w chwili pozbycia się wszystkich wątpliwości.

 8. Stawiaj na wysoką jakość – nawet, jeśli będzie się to wiązało z wyższymi kosztami. Zawsze miej na uwadze fakt, iż gadżety reklamowe będą wizytówką Twojej firmy.

Reasumując, gadżety reklamowe mogą mieć naprawdę niezwykłą moc. Są one nieocenione zarówno dla firm, które na rynku są od dawna, jak i dla nowych przedsiębiorstw. Kwestie związane zarówno z doborem gadżetu, jak i jego wykonaniem, a także sposobem dystrybucji warto powierzyć profesjonalistom. Jeśli chodzi o duże miasta, to ilość agencji, do których możemy się zgłosić jest ogromna. Najlepszą opcją będzie taka agencja reklamowa w Warszawie, która posiada największe doświadczenie. Dlatego zastanów się dobrze zanim wybierzesz!

 

 

Jak pomóc sobie w nałogu?

Jak pomóc sobie w nałogu?

Każdy nałóg źle wpływa na życie uzależnionego, a także na życie jego bliskich. Prawdą jest, że w zależności od tego z czym mamy problem, oraz jaka skala uzależnienia nas dotyczy ma związek z codziennością uzależnionych i jego bliskich. Od lat ludzie borykają się z problemami różnorakich nałogów.

Czytaj dalej

Uzdrowisko Wysowa Zdrój - wśród gór, ale bez gwaru

Uzdrowisko Wysowa Zdrój - wśród gór, ale bez gwaru

Polskie góry, to cudowne miejsce do odpoczynku. Z racji tego, że niektórzy uwielbiają owe widoki, ale nie lubią zbyt dużego otoczenia ludzi wybierają miejsca mniej odwiedzane przez turystów, aczkolwiek niesamowicie piękne. Do takich należy właśnie Uzdrowisko Wysowa Zdrój położone w dolinie Ropy, ale w najwyższej części Beskidu Niskiego. Dużą zaletą tego miejsca okazuje się fakt, iż turyści przyjeżdżają tutaj do powiedzmy określonej maksymalnie liczby osób. Bez wątpienia nie mamy tutaj do czynienia z takim napływem turystów jak w Zakopanym czy Karpaczu. W związku z powyższym osoby szukające ciszy i spokoju na łonie przepięknej natury bez wątpienia to znajdą.  Z kolei niesamowite miejsca, w których można odpoczywać sprawą, iż do domu powrócimy naprawdę wypoczęci i gotowi do wykonywania swoich obowiązków.

Z czego możemy korzystać?

Przede wszystkim ze spacerów, które pozwalają na totalny relaks. Szlaków spacerowych w Wysowa Zdrój nie brakuje. Co więcej są tak malownicze, że na zawsze zapadną w Waszej pamięci. Dodatkowo do Waszej dyspozycji są szlaki rowerowe, oraz konne, park wodny, oraz boiska. Warto jednak wybrać się do kilku miejsc, które wręcz powinno się zobaczyć będąc w tej miejscowości. Jest to Dolina Łopacińskiego, wzniesienia Wysoty, góra Jawor, gdzie znajduje się prawosławna cerkiew łemkowska Opieki Matki Bożej, park zdrojowy, gdzie można bezpłatnie czerpać leczniczą wodę mineralną. Oczywiście możemy udać się do  Pijalni wód, niemniej w tym miejscu za wodę trzeba płacić. Zachęca się także do odwiedzenia szlaku drewnianego, szlaku rzemiosła, cmentarza wojennego i wiele innych miejsc, które warte są ujrzenia. Niemniej istotne jest to, aby spróbować potraw regionalnych, do których zalicza się jadło galicyjskie, giczał cielęcy, kaczka pieczona, gęś pieczona, pstrąg wędzony, różnego rodzaju zlepieńce, hałuszky, tartianyki z masłem, kartacze z mięsem i mnóstwo innych wyśmienitych potraw.

Gwarancja odpoczynku

Decydując się na Wysowa Zdrój możemy być pewni, że odpoczniemy w pełnym tego słowa znaczeniu. Oprócz szeregu atrakcji, które tam na nas czekają imponujący okazują się być widoki, które z punktów widokowych jeszcze bardziej zachwycają. Przepiękna panorama gór, zieleni i nieba wraz z czystym powietrzem i odgłosami natury sprawi, iż już chwilę po przyjeździe stwierdzicie, że to miejsce jest tym jakiego szukaliście. Czasami warto wybrać miejsce, gdzie nie ma tłumów ludzi i faktyczne odpocząć, niż jechać do miejsca potocznie mówiąc opanowanego przez turystów i czuć się jak u siebie w mieście.

Czytaj dalej

Zapomniane państwo Europy

Zapomniane państwo Europy

Parę tygodni temu pisałem na łamach ZD.pl o granicach Unii Europejskiej, dziś chciałem opowiedzieć o zapomnianym skrawku w Europie, o którym niewiele osób jeszcze wie, choć to blisko nas. Dziś mowa o Republice Naddniestrzańskiej.

Czytaj dalej

Amazonia – ślady zapomnianej cywilizacji

Amazonia – ślady zapomnianej cywilizacji

W amazońskim lesie deszczowym, w rejonie granicy boliwijsko – brazylijskiej, odnaleziono ślady wskazujące na to, że w przeszłości był zamieszkiwany przez zorganizowane społeczeństwo. Po wycięciu partii lasu, w obszarze na granicy Boliwii i Brazylii, wyłoniły się dawne konstrukcje w postaci rozległych alei, rowów i grodów.

Czytaj dalej

Ta tura wyborów dla Komorowskiego

Ta tura wyborów dla Komorowskiego

Według sondażowych wyników z godziny 20, pierwszą turę wyborów wygrał Bronisław Komorowski. W drugiej turze jego rywalem będzie Jarosław Kaczyński.

Czytaj dalej

Magiczny koncert poezji śpiewanej.

Magiczny koncert poezji śpiewanej.

Mateusz Rulski -Bożek autor , kompozytor,, wykonawca,, tłumacz. Urodzony w 1975r. w Warszawie. Absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 2 klasy liceum uczestnik sekcji gitary i piosenki Pałacu Młodzieży, a następnie w MDK przy ul.Łazienkowskiej w Warszawie. Bezustannie pod skrzydłami p. Jerzego Musiała. Tworzy własne piosenki głównie po angielsku a od 2005r. także po polsku.

Czytaj dalej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji tutaj . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych - RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki a tutaj więcej informacji o Rodo