Na kogo kurna mam głosować?!

Ostatnio oglądałem jakąś stronkę z dowcipami - i było tam takie zestawienie 12 największych „kurew” w zdaniach. otwarciem zestawu było zdanie wypowiedziane przez Noego: kiedy kurwa przestanie padać?!

Kolejne pozycje były nie mniej śmieszne, aż dotarłem do dwunastej: „na kogo my mamy kurwa głosować” - wypowiadane przez miliony Polaków w 2011. Po chwili przestało to być takie śmieszne jak sobie uświadomiłem, że sam należę do tych milionów.


Już kiedyś pisałem, że kiedyś bylem fanem Platformy, od jej powstania do mniej więcej roku temu. Dziś skończyło się to tak nagle jak do mnie przyszło. A będąc jeszcze na studiach byłem niegdyś na spotkaniu Andrzeja Olechowskiego, tuż po jego dobrym wyniku w wyborach prezydenckich - gdy zebrał przypomnę, około trzech milionów głosów. Wtedy też pomyślano, że dobrze byłoby tą popularność jakoś wykorzystać. O tym mówił wtedy Olechowski, a parę miesięcy później powstała Platforma Obywatelska. Powstała i zaczęła być siłą, z którą trzeba się liczyć, żeby w parę lata później zostać największą partią w kraju, partią z której wykreowano premiera oraz prezydenta.
Dziś, te kilka lat później jestem coraz bardziej zaniepokojony. PO okazało się partią obietnic bez pokrycia. ANTY - PiSem i nic ponadto. Taka partia wydmuszka. Obiecane szuflady pełne gotowych projektów ustaw nigdy się nie zmaterializowały, bo nigdy ich nie było. Obiecywane „wielkie zmiany” zamieniono na politykę małych kroków, które teraz wydaja się raczej cofaniem wstecz. Pamiętacie jak minister Rostowski dostawał nagrodę za to ze jest najlepszymi ministrem finansów Unii? Zapewniano nas, że u nas żadnego kryzysu nie ma i nie będzie, że jesteśmy "zieloną wyspą" wzrostów na tle czerwonych spadków państw strefy euro. A prawda jest zupełnie inna. Niby kryzysu nie było, ale jakoś nie było spektakularnego przyrostu wolnych miejsc pracy do obsadzenia, a dziś się okazuje nawet, ze państwo nie stać na finansowanie emerytur i rent. A tacy świetni byliśmy jeszcze niedawno! Na dodatek zamiast trwale zmienić zasady i problemy niedokończonej reformy rządu Buzka, to robi się zasłonę dymną i państwo zdecydowało się ukraść Polakom ich oszczędności z OFE, a wszystko w majestacie prawa. Skandal!
To co jest cholernie dziwne, to fakt, że rząd ma wciąż gigantyczne poparcie wśród wyborców. LUDZIE!!! Czy wyście kompletnie oszaleli? Najwyraźniej tak. Niestety nie ma żadnej alternatywy - ani PiS, gdzie Kaczyński nie jest w stanie porządnie zakupów zrobić - co tylko pokazuje jak oddalony jest od rzeczywistych problemów tak zwanych „przeciętnych” ludzi. Ani SLD z plastusiowatym Napieralskim, któremu opiera się ramieniu nie tylko Miller ale cala stara ferajna, która już dawno powinna być usunięta. I to niestety tak skutecznie, żeby SLD miało jakakolwiek szanse stać się nowoczesna partią. Przynajmniej w najbliższej dziesięciolatce. Ale to niemożliwe z tymi starymi piernikami. Nie wspomnę o PSL, bo to wstyd, że partia, która nie ma żadnego kręgosłupa moralnego, żadnego pomysłu na władzę, która nie realizuje swoich postulatów nie została jeszcze rozliczona i pozbawiona jakiegokolwiek poparcia. PJN ani Ruch Poparcia Eksposła Palikota to także nie jest alternatywa – ich poparcie jest wciąż w granicach błędu statystycznego i wątpię czy zdobędą wystarczająco głosów, żeby dostać się do Sejmu. I dobrze - żadna z nich nie jest warta pięciu głosów.
I co? Na kogo kurna mam teraz glosować? Pomóżcie! Wiecie, przez ostatnie pięć lat starałem się zawsze wziąć udział w wyborach. Tym razem chyba spasuje. Jechać czterdzieści kilometrów tylko po to, żeby oddać nieważny głos. Chyba zostanę w domu. A Państwo?

www.NaszaPolska.eu, Artur Pomper

Szkoła językowa dla każdego

Szkoła językowa dla każdego

Język polski bez wątpienia jest pięknym językiem, ale żyjemy w czasach, kiedy niejednokrotnie nie jest on wystarczający. Wyjazdy zagraniczne w celu zarobkowym czy też podróże wymagają od nas tego, aby przynajmniej w stopniu podstawowym móc rozmawiać w języku angielskim lub innym. Oczywiście jeśli znamy podstawy, to jak najbardziej powinniśmy zdecydować się na dalszą naukę, aby móc komunikować się bez żadnych ograniczeń. Najczęściej język obcy przydaje się nam w kontakcie z zagranicznym pracodawcą i współpracownikami, na lotnisku, w restauracjach, oraz szeregu innych miejsc publicznych poza granicami naszego kraju.

Czytaj dalej

Sztuka budowania ogromnych obiektów

Sztuka budowania ogromnych obiektów

Z miesiąca na miesiąc w naszych miastach powstają gigantyczne obiekty publiczne, które wyróżniają się oryginalnymi kształtami. Mowa tutaj o obiektach sakralnych, halach sportowych, halach przemysłowych, basenach kąpielowych, ogrodach zimowych itp. Bez wątpienia zachwycają swoją nowoczesną formą, którą można uzyskać za pomocą projektów opartych na specjalnych konstrukcjach.

Czytaj dalej

Jurty – Świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu na Dolnym Śląsku

Jurty – Świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu na Dolnym Śląsku

Jeśli szukasz niebanalnego miejsca na odpoczynek, jurty na Dolnym Śląsku to idealna propozycja. Te oryginalne, inspirowane tradycyjnymi mongolskimi namiotami konstrukcje, zyskują coraz większą popularność wśród osób pragnących bliskiego kontaktu z naturą i nietuzinkowego wypoczynku. Jurty łączą w sobie wygodę z unikalnym klimatem, co sprawia, że stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych form noclegu.

Czytaj dalej

Brytyjscy turyści: Polska ma dostęp do elektryczności?

Brytyjscy turyści: Polska ma dostęp do elektryczności?

Każdego roku Polskę odwiedza pół miliona Brytyjczyków - tyle samo Polaków wyemigrowało do Wielkiej Brytanii od 2004 roku - powiedziała na antenie ORŁA fm podczas programu London Bridge Ewa Binkin, manager ds. Rozwoju Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie.

Czytaj dalej

Jedziemy w Bieszczady!

Jedziemy w Bieszczady!

Tajemnicza aura wokół Bieszczad przyciągnęła miliony i stale przyciąga masy turystów z Polski i nie tylko. Pasmo Karpat serwuje turystom pokaźną porcję lasów, jaskiń, parków krajobrazowych, rezerwatów, zabytkowych cmentarzy i kirkutów oraz… deszczową pogodę.

Czytaj dalej

Tatry na weekend

Tatry na weekend

Pozostał Ci wolny urlop , wyskocz w góry! Brak specjalistycznego sprzętu nie przekreśla Twojego wyjazdu w górskie tereny. Wystarczą dobre, wygodne buty, ciepły sweter, kurtka i deszczak. Z tak skromnym ekwipunkiem piękne tatrzańskie doliny stoją przed Tobą otworem.

Czytaj dalej

 

Agencja social media

Biuro wirtualne

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji tutaj . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych - RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki a tutaj więcej informacji o Rodo