Kredyty preferencyjne, z których mogą korzystać rolnicy

Polska wieś przeżywa wzmożony rozwój, a polski rolnik ma szanse otrzymać wreszcie wsparcie, dzięki któremu może inwestować we własne gospodarstwo. Ogromną pomocą okazują się nie tylko dotacje unijne, ale również kredyty preferencyjne. Finansowe wsparcie jest nierzadko niezbędne, by dorównać rolnikom, którzy działają na Zachodzie. Nowoczesne rolnictwo – już niedługo właśnie tak będzie można mówić o rodzimej wsi.

 Atrakcyjne oprocentowanie

Kredyty preferencyjne dla rolników oferują tylko niektóre komercyjne banki, jakie działają na terenie naszego kraju. Dzięki nim rolnik może liczyć na zobowiązanie kredytowe, które udzielone zostaje z niskim oprocentowaniem. To z kolei wpływa na niską ratę, jaką trzeba spłacać co miesiąc. 

Tak korzystne warunki mogą otrzymywać tylko rolnicy, którzy rzeczywiście swoja przyszłość wiążą z polską wsią. Przede wszystkim kredyty dla rolnika mogą otrzymać ci, którzy udokumentują odpowiednie doświadczenie oraz wykształcenie. Zawodowym rolnikiem nie może być każdy, kto tylko posiada ziemię czy gospodarstwo rolne. 

Długi okres kredytowania

Kolejny warunek, dzięki któremu kredyty dla rolnika są korzystnym wsparciem finansowym, jest długi okres kredytowania. Zobowiązanie udzielane na podstawie długoterminowej umowy sprawia, że miesięczne raty, jakie trzeba spłacać, są o wiele niższe. Najlepsze kredyty to takie, które obowiązują nawet przez kilkanaście lat. Dzięki temu rolnik zachowuje stabilną sytuację finansową, a raty nie są dla niego zbyt dużym obciążeniem. 

Wsparcie w spłacie miesięcznych rat

Kredyty preferencyjne zakładają także pomoc dla rolnika ze strony ARiMR (Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa). W wielu przypadkach ta polega na spłacie części zaciąganego zobowiązania. ARiMR spłaca ratę odsetkową, rolnik natomiast sam kapitał. Trzeba przyznać, że w przypadku kredytów opiewających na kwoty nawet kilku milionów złotych, to naprawdę ogromne wsparcie. 

Wakacje kredytowe

Rolnicy mogą także korzystać z tzw. wakacji kredytowych. To opcja dla tych, którzy tymczasowo znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Kredyty dla rolnika mogą zostać zawieszone na pewien czas albo ich wysokość miesięcznej raty zostanie zmniejszona. To wsparcie, dzięki któremu rolnicy mają szansę na odbudowanie płynności finansowej bez pojawienia się niekorzystnego zjawiska pętli kredytowej. 

Dowolny cel zaciągania kredytu

Dodatkowym atutem, przez który kredyty dla rolnika mogą być uznawane za preferencyjne, jest dowolny cel takich zobowiązań. Rolnik może ubiegać się o kredyt na rozbudowę gospodarstwa rolnego, zakup ziemi, paszy albo zwierząt hodowlanych. Celem kredytu może być też zakup maszyn i sprzętów, jakie są niezbędne w celu prowadzenia działalności rolniczej.

 Wszystkie służą rozwojowi terenów wiejskich i zaspokojeniu potrzeb inwestycyjnych rolnika. To dzięki temu polska wieś staje się nowoczesna i coraz mniej odbiega od warunków, jakie sprzyjają prowadzeniu gospodarki za naszą zachodnią granicą.

Boy George DJ set na GlobalGathering Polska!

Boy George DJ set na GlobalGathering Polska!

9 lipca Boy George wystąpi w Gdańsku Boy George, legenda sceny pop, były wokalista grupy Culture Club, z którą wylansował takie przeboje jak “Do you really want to hurt me” czy "Karma Chameleon".

Czytaj dalej

Moje teledyski

Moje teledyski

Channel 4 opublikował własną listę 100 najlepszych teledysków w historii muzyki. Choć z większością umieszczonych tam dzieł krótkometrażowych nie mogę polemizować, paru wideoklipów mi jednak brakuje, dlatego postanowiłem stworzyć własną listę top five.

Czytaj dalej

Dzień bez Smoleńska

Dzień bez Smoleńska

Właśnie dziś zostałem zaproszony do nowej grupy na facebooku – 3 lutego – dzień bez Smoleńska. W całej rozciągłości popieram tą inicjatywę, a nawet żałuje że sam nie założyłem tej grupy. Cieszę się, że powstała taka grupa. Na dzień dzisiejszy czyli o 17.10 czasu angielskiego (jedna godzina do tył w stosunku do polskiego czasu) dwudziestego czwartego stycznia miała dokładnie 63 574 członków.

Czytaj dalej

Nowe oblicze diety

Nowe oblicze diety

To, że w chwili obecnej czytasz ten tekst świadczy o tym, że masz całkowicie dosyć własnej nadwagi i walki z nią za pomocą nieskutecznych i okropnych diet. Jesteś może zrezygnowany i nie masz pojęcia, co robić dalej.

Czytaj dalej

Toruń. Wisła przekroczyła stan alarmowy.

Toruń. Wisła przekroczyła stan alarmowy.

Prezydent Michał Zaleski ogłosił alarm przeciwpowodziowy. W środę rano woda w Wiśle przekroczyła poziom 650 cm. Prezydent miasta ogłosił już alarm.

Urzędnicy apelują do osób przebywających na terenach wzdłuż Wisły o zachowanie rozwagi i ostrożności.

Czytaj dalej

Rabka na wariackich papierach

Rabka na wariackich papierach

Poznasz smak wody, której regularne picie sprawia, że tutejsi górale żyją po 100 lat, i na własnej skórze przekonasz się, co to znaczy brawurowa jazda końskim zaprzęgiem.

Czytaj dalej