7 najlepszych aplikacji do nauki języków w 2016 wg. Preply

Największą zaleta aplikacji edukacyjnych jest możliwość nauki mobilnie, w czym aplikacje językowe świetnie się spisują, są zawsze pod ręką, oferują małe dawki wiedzy z jakich korzystać możemy w każdej wolnej chwili. Wystarczy pięć minut aby odbyć krótką lekcję, wykonać ćwiczenie. Z pewnością nas to nie zmęczy a pozwoli zapamiętać kolejne słówko, czy odmianę czasownika. Niewielkie a częste dawki informacji sprzyjają efektom w nauce bez wysiłku. Nauka języka aby przynosiła zamierzone efekty winna być intensywna i zorganizowana.

Małe dawki wiedzy często powtarzane sprzyjają nauce przy okazji bez poświęcania jej wiele czasu, zwłaszcza w postaci tradycyjnych zajęć przy biurku z książką i słownikiem w ręku. Dzięki aplikacjom mobilnym możemy uczyć się nie tylko każdego języka i na każdym poziomie ale i wszędzie i zawsze, kiedy tylko mamy chwilę wolnego czasu i chęć na naukę. Platforma Preply (aby poznać ofertę kliknij tutaj) promuje konwersacje oraz korepetycje przez Skype, co jednak nie przeszkadza w tym, by naukę języka wzbogacić, uzupełnić nauką z aplikacjami mobilnymi. Podobnie jak korepetycje, również lekcje i ćwiczenia z aplikacją mobilną są zaledwie jednym z elementów złożonego procesu edukacyjnego. Na rynku dostępnych są tysiące aplikacji mobilnych, które na różne sposoby pomagają w nauce wielu języków obcych. Większość z aplikacji to programy wspierające nauce angielskiego, co więcej językiem nawigacji i obsługi aplikacji również najczęściej jest angielski. Najpopularniejsze aplikacje nie zawsze są najlepsze. Wybierając aplikacje dla siebie warto zwrócić uwagę na osobiste preferencje i oczekiwania wobec programu. Mniej rozbudowany, wyspecjalizowany nie oznacza Nauczyciele ejżyka angielskiego w Warszawie polecają wybrane aplikacje mobilne jako sposób na efektywne wykorzystanie czasu.

Nie musimy wybierać aplikacji metoda prób i błędów, możemy posiłkować się rankingami i poleceniami innych, najlepiej znajomych, ale niekoniecznie. Preply także przygotował taki ranking, który jest poniekąd subiektywny, ale jednocześnie wartościowy pod względem rozeznania w typach aplikacji występujących na rynku.

Najbardziej znana aplikacją mobilną do nauki języków jest Rosetta Stone.

Powszechnie używany program, który uczy słownictwa jak i gramatyki poprzez słówka i ich zastosowanie w wypowiedzi, wraz z kontekstem. Ciekawa forma nauki oparta na przyswajaniu najpierw niewielkiej grupy wyrazów pokrewnych tematycznie i bardzo ogólnych, z czasem pogłębianie wiedzy poprzez poznawanie słówek coraz bardziej szczegółowych. Światowy zasięg aplikacji sprzyja popularności i skupianiu środowiska międzynarodowego wokół aplikacji. Dzięki możliwości współzawodniczenia użytkownicy chętnie sięgają po kolejne gry słowne i zadania. Mimo obsługi w języku angielskim polecenia łatwo jest zrozumieć, gdyż intuicyjna grafika usprawnia poruszanie się w obrębie aplikacji.

Jedną z aplikacji którą polecają nauczyciele jeżyka angielskiego w warszawie jest FluentU. Jeżeli nie masz dostępu do mediów obcojęzycznych, niewiele obcujesz z językiem na bieżąco i masz ograniczony kontakt z żywym językiem w praktyce to ta aplikacja będzie idealnym uzupełnieniem kursu, korepetycji. Opiera się na krótkich lekcjach poprzez materiał multimedialny. Oglądając wyrywki z filmów, wywiadów czy teledysków poznajemy słownictwo (początkujących wspiera wyświetlany tekst z interaktywnymi słówkami) a także osłuchujemy się z językiem, jego akcentem i tempem wypowiedzi naturalnej, nie zaś przygotowanej na potrzeby edukacyjne jak bywa z nagraniami lektorów.  Następnie do każdego materiału audio lub video aplikacja proponuje nam szereg zadań polegających na odpowiedziach na pytania lub konieczności ich stworzenia itp. FluentU to doskonała propozycja o różnorodnej tematyce i kompleksowej ofercie ćwiczeń.

Interesującą aplikacją która bardziej przypomina grę komputerową, quiz słowny jest Mind Snack. Urocze zwierzaki wymagają opieki, jaka można im zapewnić wyłącznie poprzez gry i zabawy z językiem. Wykonując ćwiczenia dokarmiamy nasze stworki. Słodka, zabawna i wręcz dziecięca grafika pozwala się dobrze bawić nie tylko na poziomie podstaw ale na wyższych etapach zabawy. Mind Snacks ma jedną wadę, jaka są opłaty związane z dostępem do kolejnych etapów zabawy, jednak głównym atutem aplikacji jest wymiar społecznościowy, bowiem w wynikach zręcznościowych pojedynków możemy rywalizować ze znajomymi wirtualnymi.

Wciągającą aplikacją mobilną do nauki języków jest Babbel. Interfejs sprzyjający użytkownikom G+ z tożsamą grafiką. Mimo iż merytorycznie jest typowym mini kursem języka na telefon z podziałem na krótkie lekcje i towarzyszące im zadania, ćwiczenia praktyczne to stanowi świetna powtórkę na przykład przed maturą lub egzaminie,. Dodatkiem do kursów są rozmaite quizy i zabawy słowem, jakie są dostępne w zasobach aplikacji. To jedna z bardziej znanych i starszych aplikacji na rynku której blask nie ciemnieje mimo pojawiających się godnych konkurentów.

Wśród znanych aplikacji i godnych uwagi jest też Duolingo. Co roku przybywa tej aplikacji użytkowników a to za sprawa poszerzania swej oferty o nowe języki i poziomy zaawansowania. Opiera się na rywalizacji i porównywaniu wyników. Możliwość odznaczania użytkowników medalami, gwiazdkami. Ciekawą opcją jest stawianie wyzwań innym co bywa mobilizujące. Dzięki tym funkcjonalnościom aplikacja przybiera charakter społecznościowych. Przyglądając się bliżej zadaniom w Duolingo można dostrzec schemat gry komputerowej, gdzie popełnienie iluś błędów wiąże się z powtórką całego etapu nauczania i powrotem do początku. Kompleksowo opracowany materiał w postaci ćwiczeń rozumienia, pisowni i wymowy pozwala skutecznie wesprzeć proces nauki.

Atrakcyjną aplikacją jest amerykański kurs językowy Memrise. Mnemotechniki wykorzystane w aplikacji pomagają uczyć się słownictwa i gramatyki w pełni harmonijnie. Całe mnóstwo fiszek podzielonych na tematy i kategorie, poniekąd przypomina słownik online jednak z bardzo rozbudowanym zestawem ćwiczeń utrwalających znaczenie. Unikalną funkcją aplikacji jest to, że można z zasobów Memrise korzystać także bez podłączenie do internetu co przydaje się w dalekich podróżach i miejscach bez zasięgu sieci.

Ostatnią z rankingu siedmiu aplikacji edukacyjnych jest Busuu. To bardzo nowoczesna aplikacja która stawia na samoorganizację społeczności. Wiele ćwiczeń i materiałów dodawanych jest przez samych użytkowników. Również udoskonalana jest poprzez użytkowników, którzy poprzez swoje zachowania wskazują co wymaga poprawy, eliminacji a co rozszerzenia. Jedną z modyfikacji Busuu jest wersja Kids przeznaczona dla dzieci. Zawiera ona nie tylko interesującą maluchy grafikę i intuicyjna obsługę ale również materiał tak skompilowany, aby był wartościowy i dostosowany do możliwości przyswajania wiedzy przez najmłodszych uczniów. Co roku ranking aplikacji się zmienia, jednak najbardziej popularne aplikacje zwykle wciąż zajmują miejsca w czołówce jedynie wymieniając się pozycją. Jako, iż każdy ocenia jakość aplikacji względem siebie może okazać się iż wymienione wyżej aplikacje wcale nie znajdą się w jego top siedem aplikacji do nauki języków. W zależności od tego jakiego języka chcemy się uczyć mamy mniej lub bardziej ograniczony wybór. Dodatkowym utrudnieniem może być anglojęzyczna wersja obsługi aplikacji. Wskazane tytuły są zaledwie podpowiedzią, warto zatem szukać aplikacji idealnych do naszych potrzeb.

 

Autor: Preply.com (nauka języka obcego i nie tylko)

Perły architektury złapane w sieci

Perły architektury złapane w sieci

Już od kilku lat specjalistyczny wortal www.sztuka-architektury.pl organizuje plebiscyt Polska Architektura XXL podsumowujący najważniejsze osiągnięcia polskiej architektury poprzedniego roku. Na początku maja 2010 zakończyła się kolejna jego edycja.

Czytaj dalej

Czy sytuacja finansowa Polaków wpływa na popularność pożyczek?

Czy sytuacja finansowa Polaków wpływa na popularność pożyczek?

Po pożyczki coraz chętniej sięga wielu Polaków. Pozyskane środki przeznaczają na różne cele: począwszy od regulowania bieżących należności, po zakup nowego sprzętu gospodarstwa domowego, a skończywszy na remoncie mieszkania czy realizowanie własnych pasji. Czy to oznacza, że sytuacja finansowa Polaków ma wpływ na częstsze zaciąganie pożyczek?

Czytaj dalej

Kraków, jakiego nie znacie!

Kraków, jakiego nie znacie!

Jeśli marzy Ci się pełen atrakcji weekend, nie trać czasu na przeglądanie zagranicznych ofert. Spakuj walizkę i przyjedź do Krakowa, a gwarantuję, że jeszcze długo z zapartym tchem będziesz wspominać ten wyjazd.

Czytaj dalej

Balcerowicz: zrezygnować z podwyżek dla nauczycieli

Balcerowicz: zrezygnować z podwyżek dla nauczycieli

Forum Obywatelskiego Rozwoju krytykuje plan podniesienia podatku VAT i ostrzega, że może on pogorszyć stan polskich finansów publicznych.

Czytaj dalej

O czym pamiętać, przygotowując strategię SEM?

O czym pamiętać, przygotowując strategię SEM?

Jeśli traktujesz swój biznes poważnie i masz zamiar rozpocząć w wyszukiwarce internetowej działania marketingowe, które przełożą się na konkretne wyniki sprzedaży i realne zyski, opracowanie dobrej strategii SEM będzie absolutnie niezbędne. Przemyślana strategia reklamowa przyniesie witrynie zdecydowanie lepsze rezultaty, niż przypadkowe działania promocyjne, nawet jeśli przeznaczysz na nie bardzo wysoki budżet. Bez dobrej strategii SEM ani rusz. Dlatego poznaj jej najistotniejsze elementy.

Czytaj dalej

Student biedak, ale pan

Student biedak, ale pan

Poszedłem na studia, żeby mieć szansę znalezienia dobrej i ciekawej pracy – mówi Paweł Pałasz, student Ateneum w Gdańsku. Obecnie ponad 50% maturzystów po egzaminie dojrzałości kontynuuje naukę.

Czytaj dalej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji tutaj . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych - RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki a tutaj więcej informacji o Rodo