Brytyjscy turyści: Polska ma dostęp do elektryczności?

Każdego roku Polskę odwiedza pół miliona Brytyjczyków - tyle samo Polaków wyemigrowało do Wielkiej Brytanii od 2004 roku - powiedziała na antenie ORŁA fm podczas programu London Bridge Ewa Binkin, manager ds. Rozwoju Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie.

Ewa Binkin, rodowita krakowianka, pracuje dla Ośrodka Turystycznego w Londynie już od 15 lat.

Binkin przyczyniła się do pozytywnej promocji Polski, czego dowodem jest liczba brytyjskich turystów odwiedzających kraj. - To niesamowite, każdego roku pół miliona Brytyjczyków odwiedza Polskę w celach turystycznych lub biznesowych - mówi Binkin.

Dodała także, że komitet turystyki w Londynie wspiera promocję Polski za sprawą nowo powstałego Klub Ambasadorów Turystyki Polskiej. Klub ten powstał z myślą o Polakach, także tych urodzonych w Wielkiej Brytanii. Promocja polskiej kultury, łatwy dostęp do informacji przekazywanej "z ust do ust" - to główne cele klubu.

To, czy Nigel Kennedy, światowej sławy skrzypek mieszkający na stałe w Polsce będzie mógł zostać członkiem Klubu Ambasadorów Turystyki Polskiej będzie zależało od tego, jak płynnie włada językiem polskim.

- Jego zdolności językowe przetestujemy podczas naszego spotkania w Londynie. Nigel Kennedy wystąpi na polskim festiwalu w londyńskim South Bank w ostatni poniedziałek maja - mówi Ewa Binkin. Klub wspierający polską turystykę oferuje kartę stałego klienta upoważniającą do zniżek na bilety lotnicze, hotele a także miejsca rozrywki.

- Mamy nadzieję, że Brytyjczycy po wizycie w naszym kraju, spojrzą na Polaków życzliwszym okiem i będą mieli do nich cieplejszy i bardziej przyjazny stosunek - powiedziała Binkin. - Podczas mojego pobytu tutaj, zdarzało się, że pytano mnie czy Polska ma dostęp do elektryczności, czy ludzie są w stanie przemieszczać się z miasta do miasta oraz jak Polacy radzą sobie z pogodą - wyznaje w na antenie ORŁA fm. - Dlatego z pomocą Klubu Ambasadorów Turystki Polskiej pragniemy zmienić stosunek wobec Polaków - dodaje.

Ewa Binkin w programie London Bridge na antenie Radia ORLA.fm w poniedziałek o 21:00 (czasu londyńskiego). Program będzie także dostępny przez dwa tygodnie w sekcji REPLAY na stronie: http://www.orla.fm/index.php/re-play/3985

Agnieszka Romanik

Pobyt w Warszawie pełen wrażeń, dopełniony komfortowym noclegiem

Pobyt w Warszawie pełen wrażeń, dopełniony komfortowym noclegiem

Osoby lubiące aktywnie spędzać czas, a dodatkowo poddawać się ogromnej dawce emocji i niepowtarzalnych przeżyć – w najbliższym czasie zapraszamy do Warszawy! W samym tylko czerwcu na Stadionie Narodowym odbędą się długo oczekiwane imprezy, na których nie może nas zabraknąć.

Czytaj dalej

Jesień. Za oknem pełne słońce

Jesień. Za oknem pełne słońce

Dziś temperatura na termometrze przekracza 15 stopni. Niestety, po prawie 7 h jazdy autobusem z Warszawy pozostaje mi tylko rozpakować rzeczy z plecaka i wyruszyć po zakupy, na jutrzejszą wyprawę. Jak co roku wybieram to miejsce, gdyż daje mi poczucie wolności i spełnienia, a to co kryją góry daje mi zastrzyk energii i pozytywnego myślenia na kolejne miesiące. Zakopane we wrześniu , zaczynamy.

Czytaj dalej

Muzyczne lato na Ursynowie

Muzyczne lato na Ursynowie

Koncertem „Najpięknie arie i pieśni Luciano Pavarottiego”,11 lipca rozpoczęło się muzyczne lato na Ursynowie. Tytuł koncertu może nieco mylić, ponieważ mistrz Luciano nie był kompozytorem, zapewne organizatorzy mieli na myśli pieśni i arie, które Pavarotti lubił i najczęściej wykonywał...

Czytaj dalej

Polanica - Zdrój

Polanica - Zdrój

Polanica-Zdrój (niem. nazwa urzędowa Altheide-Bad, zwyczajowa Bad Altheide, czes. Starý Bor) – miasto uzdrowiskowe i gmina w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.

Czytaj dalej

Ścigać się z dżambo dżetem

Ścigać się z dżambo dżetem

To mój wstęp do grochowskiego almanachu, który ukaże się jeszcze w tym miesiącu...

Na tle rozreklamowanych konkursów literackich, z reguły poetyckich, organizowanych regularnie w regionie mieleckim, konkurs w Grochowem, nie mającej nawet tysiąca mieszkańców wiosce w gminie Tuszów Narodowy, nie wypada wcale gorzej. Nie jest kopciuszkiem w stosunku do tamtych, chociaż na pierwszy rzut oka może stwarzać takie wrażenie. Odbywa się dorocznie od dziesięciu lat i cały czas zachowuje wysoki poziom, co jest niewątpliwie zasługą dyrektora Wiejskiego Domu Kultury i Rekreacji, Marioli Pelic oraz związanego z tym konkursem jury. W składzie komisji oceniającej twórczość młodych autorów i ilustratorów znalazły się znakomite polonistki Lidia Kutrybała i Małgorzata Wieczerzak oraz Jan Stępień — mielecki malarz artysta i poeta. Jest mało prawdopodobne, by ten zespół przeoczył prawdziwą literacką perełkę, bądź nagrodził pracę, która na to nie zasługuje.

Czytaj dalej

Indie - uliczna kuchnia Madrasu

Indie - uliczna kuchnia Madrasu

Jedzenie w Indiach to licząca tysiące lat tradycja spożywania posiłków wedle ściśle ustalonych zasad, praw i reguł, zazwyczaj dokładnie przestrzeganych przez poszczególne grupy etniczne, kastowe i religijne.

Czytaj dalej

 

Agencja social media

Biuro wirtualne

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji tutaj . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych - RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki a tutaj więcej informacji o Rodo