Wolność Słowa
dzieci nie słuchają
Rodziców
chorzy Lekarza
wierni Kościołów
politycy Wyborców
bankierzy nie słyszą
nawet brzęku monet
komputerowe przelewy
są bezszelestne
nikt nie słucha Krzyku
tylko Poeci słuchają
Poetów
Tylko
Jerzy Paruszewski
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów. W wyścigu do Pałacu Prezydenckiego zwyciężył Bronisław Komorowski. Jest on czwartym - po Lechu Wałęsie, Aleksandrze Kwaśniewskim i Lechu Kaczyńskim - prezydentem RP wyłonionym w wyborach powszechnych.
XVIII Festiwal – Sztuka Ulicy dobiegł końca.
Pięć wspaniałych, artystycznych dni wypełniało oczy, dusze i umysły wszystkich, którzy głodni prawdziwej sztuki chcieli uczestniczyć w tej uczcie.
Fakt, iż z energią elektryczną trzeba obchodzić się z rozwagą wiedzą nawet dzieci. Niemniej dużo osób stara się wykonać jakieś działanie na tzw. własną rękę i niejednokrotnie kończy się to przykrymi w skutkach konsekwencjami.
I wszystko jasne! Odkryliśmy wielką tajemnicę zespołu Varius Manx, który po czterech latach wraca na scenę. Sparaliżowaną Monikę Kuszyńską (30 l.) zastąpi młodziutka artystka Anna Józefina Lubieniecka (22 l.).
Największą zaleta aplikacji edukacyjnych jest możliwość nauki mobilnie, w czym aplikacje językowe świetnie się spisują, są zawsze pod ręką, oferują małe dawki wiedzy z jakich korzystać możemy w każdej wolnej chwili. Wystarczy pięć minut aby odbyć krótką lekcję, wykonać ćwiczenie. Z pewnością nas to nie zmęczy a pozwoli zapamiętać kolejne słówko, czy odmianę czasownika. Niewielkie a częste dawki informacji sprzyjają efektom w nauce bez wysiłku. Nauka języka aby przynosiła zamierzone efekty winna być intensywna i zorganizowana.
Jest coraz gorzej. Chcą ich wyrzucać z kraju Tak dyskryminują Polaków na Litwie. Jeżeli nie chcą integracji, niech jadą do Polski - powiedział Justinas Karosas, wiceszef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych - informuje "Rzeczpospolita".