Czy warto jeszcze inwestować w gadżety firmowe? Jak ustrzec się przed wizerunkową wpadką?

W dzisiejszych czasach skuteczna reklama jest jednym z podstawowych elementów, które będą decydować o odniesieniu przez firmę sukcesu rynkowego. Dobór odpowiedniej strategii marketingowej w sposób znaczący potrafi zwiększyć sprzedaż oraz w sposób niezwykle pozytywny ukształtować wizerunek danej firmy na rynku. Kampanie marketingowe wykorzystują coraz to bardziej nowoczesne nośniki reklamy, jednak tradycyjne gadżety reklamowe w dalszym ciągu są niezwykle skuteczne.

Czym jest gadżet reklamowy?

Jest to dość małych rozmiarów przedmiot, na którym zostaje umieszczona reklama. Gadżety, jako materiały mające służyć promocji, używane są zarówno przez firmy jak instytucje, urzędy i organizacje o charakterze niekomercyjnym. Te drobne przedmioty reklamowe znajdują przeznaczenie w bezpłatnej dystrybucji oraz powinny mieć na sobie znak, grafikę czy tekst, które w sposób jednoznaczny kojarzyć się będą z reklamowaną firmą. Najchętniej wykorzystywane do oznaczania gadżetów reklamowych są: logo czy nazwa firmy bądź jej hasło reklamowe.

Jakie korzyści daje wykorzystywanie gadżetów reklamowych?

Budowanie świadomości marki oraz kształtowanie wizerunku są sprawami zasadniczymi. Zakup gadżetów reklamowych dla naszych partnerów biznesowych i klientów może przynieść bardzo pozytywne efekty. Poniżej przedstawionych zostało kilka z nich:

 • Otrzymujemy pretekst do nawiązania rozmowy, gdyż poprzez wykorzystanie gadżetów reklamowych mamy możliwość niewielkiego skrócenia dystansu pomiędzy naszą firmą a klientem. Wręczając konkretnej osobie miły upominek mamy doskonały wstęp do rozmowy, pretekst do przesłania oferty lub chociażby wymiany wizytówek czy możliwość ustalenia kolejnego spotkania.

 • Pracujemy w sposób bardziej efektywny – w sytuacji, gdy podczas spotkania wręczymy naszemu rozmówcy atrakcyjny upominek reklamowy, może okazać się, iż nawiązanie bardziej wartościowej relacji z klientem czy kontrahentem będzie wymagać zdecydowanie mniej czasu, a dodatkowo jakość relacji, która zostanie zbudowana w ten sposób może okazać się dużo lepsza.

 • Dbałość o dobre samopoczucie klienta oraz jego wizerunku – poprzez wręczanie klientowi gadżetu reklamowego wpływamy na przekonanie, iż jego pozycja i ważność jest dla nas wyjątkowa. Czynnikiem wzmagającym to odczucie będzie wręczanie upominku przy osobach trzecich, gdyż taka sytuacja będzie potęgować uczucie wyróżnienia, a dodatkowo wpłynie na zbudowanie pozytywnego wizerunku osobistego naszego klienta. Rezultatem tego zabiegu, oprócz dobrego samopoczucia klienta, jest zamiar wywołania u odbiorcy konkretnych skojarzeń między produktem czy usługą jakie są sprzedawane przez firmę, a wręczonym gadżetem reklamowym.

 • Budowany jest pozytywny wizerunek naszej firmy – dla przedsiębiorstw, które dopiero co wchodzą na rynek jest to korzyść bezdyskusyjna i szczególnie ważna. Dobra jakość gadżetów reklamowych pokaże, iż nasza firma istnieje, a dodatkowo ich charakter może być traktowany jako synonim naszej działalności.

 • Klient zaczyna być reklamą naszej firmy – oprócz realnego oddziaływania gadżetów reklamowych na osoby obdarowywane, wpływają one również na osoby trzecie. Klient, poprzez codzienne posługiwanie się naszym gadżetem, w sposób nieformalny staje się ambasadorem marki. Co więcej, bardzo często wyjaśnia pochodzenie konkretnych gadżetów, co w sposób naturalny i znaczący wpływa na zwiększanie się osób będących świadomymi istnienia danej marki.

 • Motywacja pracowników naszej firmy – dzieje się tak ze względu na fakt, iż zamówione gadżety reklamowe budzą ciekawość, entuzjazm oraz bardzo często dumę, która wynikać będzie z przynależności do organizacji, która do celów promocyjnych używa takich a nie innych, konkretnych gadżetów.

 • Dostarczamy miłych wrażeń, zapewniamy dobry humor – ze względu na fakt, iż wręczony gadżet jest zarówno prezentem, jak i niespodzianką, to w większości sytuacji daje on radość. Oczywistym jest fakt, iż większość osób uwielbia prezenty-niespodzianki, a więc możemy być pewni, iż w takiej sytuacji radość osoby obdarowywanej jest gwarantowana. Dodatkowo praktyczny gadżet to pomoc w potrzebie.

W jaki sposób dobrze wybrać oraz zamówić gadżety firmowe?

Poniżej podajemy kilka wskazówek, w jaki sposób wybrać oraz zamówić gadżety firmowe tak, by były trafione oraz pozwoliły nam na uniknięcie wizerunkowej wpadki.

 1. Pierwszy etap to zastanowienie się nad tym, czego naprawdę nam potrzeba – jeśli np. Twoja firma porusza się w branży budowlanej, to czy duża ilość kalendarzy będzie aż tak niezbędna, skoro na budowie najbardziej pożądanym upominkiem są narzędzia? Dodatkowo nie należy sugerować się dostępnością produktów, gdyż nie warto inwestować w coś, co nie do końca odpowiada nam pod względem pożądanego asortymentu.

 2. Sprawdź wielu dostawców – dzięki temu będziesz mógł porównać ceny, rodzaje transportu oraz inne warunki realizacji zlecenia.

 3. Przed podjęciem decyzji o wyborze danej firmy najpierw ją sprawdź – tutaj bardzo przydatne mogą okazać się opinie, które na temat danego przedsiębiorstwa znajdują się w internecie.

 4. Oceń firmę już na wstępie – pod takimi aspektami jak zaangażowanie pracowników oraz procedur obowiązujących przy realizacji zamówienia.

 5. Wykorzystaj efekt skali – oznacza to, iż zamówienie większej ilości produktów może być podstawą do negocjowania ceny.

 6. Poproś o próbki przed złożeniem zamówienia.

 7. Unikaj pośpiechu – zamówienie powinno zostać przez Ciebie złożone dopiero w chwili pozbycia się wszystkich wątpliwości.

 8. Stawiaj na wysoką jakość – nawet, jeśli będzie się to wiązało z wyższymi kosztami. Zawsze miej na uwadze fakt, iż gadżety reklamowe będą wizytówką Twojej firmy.

Reasumując, gadżety reklamowe mogą mieć naprawdę niezwykłą moc. Są one nieocenione zarówno dla firm, które na rynku są od dawna, jak i dla nowych przedsiębiorstw. Kwestie związane zarówno z doborem gadżetu, jak i jego wykonaniem, a także sposobem dystrybucji warto powierzyć profesjonalistom. Jeśli chodzi o duże miasta, to ilość agencji, do których możemy się zgłosić jest ogromna. Najlepszą opcją będzie taka agencja reklamowa w Warszawie, która posiada największe doświadczenie. Dlatego zastanów się dobrze zanim wybierzesz!

 

 

Gdzie sokoły wróżą miłość…- Zamek w Łucku

Gdzie sokoły wróżą miłość…- Zamek w Łucku

ZAMEK ŁUCKI zwany także zamkiem LUBARTA stoi wewnątrz zakola doliny rzeki Styr, w najwyższym punkcie wzgórza, na którym założono miasto.

Czytaj dalej

Słowenia - tanie wczasy za granicą

Słowenia - tanie wczasy za granicą

Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają na urlopy za granicę, aczkolwiek nie jest tajemnicą, że poszukują miejsc atrakcyjnych, ale tanich. Jednym z nich jest właśnie Słowenia, która sprawdza się na wypoczynek o każdej porze roku. Co ważne na Słowenię śmiało możemy wybrać się własnym samochodem, niemniej środek lokomocji jest indywidualną sprawą każdego kto zamierza się tam udać. Jak wiadomo Słowenia, to kraj bardzo różnorodny. To właśnie tutaj Alpy spotykają się z Adriatykiem. Panuje tutaj klimat alpejski jeśli chodzi o góry, umiarkowany w środkowej części kraju, oraz śródziemnomorski nad morzem. Zatem wybór również należy do urlopowiczów. Mimo to proponuje się odwiedzić każdy z nich, aby poczuć faktyczną magię Słowenii. Jeśli chodzi o gotówkę w Słowenii obowiązuje euro. Z kolei ceny są podobne do tych w Polsce, ale trzeba wziąć pod uwagę, że im większy kurort tym mogą one być wyższe.

Mnóstwo atrakcji

W Słowenii jest mnóstwo ciekawych, ale też pięknych miejsc do zwiedzenia. D tzw. topowych należy Bled z jeziorem, zamkiem, oraz przepiękną wysepką. Nie brakuje tutaj także kanionów rzecznych, gdzie poleca się np. kanion Szmaragdowej Soczy. Warta uwagi jest również Jaskinia Postojna, Ljubljana, Maribor, Piran i wiele innych. Osoby, które lubią zwiedzać, spędzać czas aktywnie odczuwając przy tym relaks bez wątpienia będą zachwycone. Cudowny wypoczynek odczują także Ci, którzy uwielbiają leniuchować na plaży, a kontakt z atrakcjami mieć tylko przy okazji. Słowenia leży w Europie, czyli naprawdę niedaleko Polski. Mimo, że w naszym kraju nie brakuje pięknych miejsc zachęcamy, aby zobaczyć wspaniałe miejsca, które są tak blisko, a jakich już później możemy nie mieć okazji zobaczyć.

Wspaniała kuchnia i hotele

W Słowenii nie brakuje hoteli. Z racji tego, że przybywają tutaj turyści z różnych krajów i z różnym zasobem portfela hotele są o podobnie różnym standardzie. Zwykle rezerwacji dokonuje się wcześniej, dlatego wybieramy taki hotel, który pasuje nam w kwestii położenia i cen. Wczasy w Słowenii, to także rozkosz jedzenia. Wspaniała kuchnia zachwyci szerokim wachlarzem dań, jakich w Polsce niestety skosztować nie można. Generalnie każdy kto choć raz spędzał tam wczasy zamierza wrócić. Przyjaźni miejscowi, piękne widoki, mnóstwo atrakcji, dobre przyjęcie gości, atrakcyjne ceny i blisko kraju, to tylko kropla w morzu zalet, którymi charakteryzuje się polecana przez setki osób Słowenia. Aby samemu móc wydać opinię na temat wczasów w tym miejscu koniecznie trzeba tam pojechać. Naprawdę warto.

Czytaj dalej

Kraków – jedyne takie miasto

Kraków – jedyne takie miasto

Nie widział świata ten, kto nie widział Krakowa. Jeżeli w tym twierdzeniu jest nutka przesady, to z pewnością jest to nutka niewielka.

Czytaj dalej

Zmarszczki od chorób straszniejsze

Zmarszczki od chorób straszniejsze

Nigdy nie byłam zagorzałą przeciwniczką korzystania z solarium. Jednocześnie, nie będąc jego wierną fanką, nigdy nie spędziłam nawet minuty w tej „słonecznej kapsule”.

Czytaj dalej

Sztuka budowania ogromnych obiektów

Sztuka budowania ogromnych obiektów

Z miesiąca na miesiąc w naszych miastach powstają gigantyczne obiekty publiczne, które wyróżniają się oryginalnymi kształtami. Mowa tutaj o obiektach sakralnych, halach sportowych, halach przemysłowych, basenach kąpielowych, ogrodach zimowych itp. Bez wątpienia zachwycają swoją nowoczesną formą, którą można uzyskać za pomocą projektów opartych na specjalnych konstrukcjach.

Czytaj dalej

Zanim wyjedziesz na urlop z biurem podróży...

Zanim wyjedziesz na urlop z biurem podróży...

Niespodziewane bankructwo biura podróży Selectours pozostawiło za granicą ponad dwa tysiące poszkodowanych turystów. Już wiadomo, że nie dla wszystkich wystarczy pieniędzy na pokrycie strat i odszkodowania toruń.

Czytaj dalej

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji tutaj . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych - RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki a tutaj więcej informacji o Rodo