Zmiana w wyglądzie stacji może przynieść skutek.

Czasem się zdarza spotkać sprzedawcę, który twierdzi, że jego sklep, jego firma nie potrzebuje żadnej reklamy. Twierdzenie, że dobra firma, dobry towar sam się obroni w obecnych czasach nie ma racji bytu. Jeśli nikt nie wie, że przedsiębiorstwo, sklep istnieje, to kto będzie kupować towar? Czasy kiedy wystarczyło puścić „wici” o dobry towarze się już skończyły, taka forma reklamy jest oczywiście skuteczna, ale ma bardzo ograniczony zasięg. Ponadto jest bardzo duże ryzyko przekłamania treści wiadomości, niczym w zabawie w głuchy telefon.

Na rynku panuje bezwzględna konkurencja. Pojawia się co raz więcej przedsiębiorstw, które z tego wielkiego tortu chcą coś uszczknąć dla siebie. Aby osiągnąć cel trzeba być zdecydowanym na poniesienie pewnych kosztów związanych z marketingiem. Jak oceniają specjaliści prawie połowa kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa idzie na marketing. Są to różne działania, często wielokanałowe, które mają na celu budowanie marki przedsiębiorstwa lub polepszenie jego postrzegania. Takie koszty jeśli działania są skutecznie przeprowadzone szybko się zwracają w zwiększeniu sprzedaży. Tak działa cały rynek, nie można z tego wyłączyć stacji paliw. Stacje benzynowe, to takie same sklepy jak wszystkie inne, różnią się tylko asortymentem. Jednak reguły rządzące rynkiem również obowiązują właścicieli stacji paliw, jak i właściciela budki z warzywami. Reklama jest niezbędna, trzeba tylko umiejętnie dobrać jej formę oraz kogoś kto w tym pomoże https://graffico.pl/. Jak widać na polskich drogach, z reklam korzystają prawie wszystkie stacje paliw, od tych największych, do tych niewielkich. Jednak korzystać z reklam, a sprawić by ta reklama była skuteczna, to już zupełnie inna rzecz. Wiele stacji paliw, szczególnie tych niewielkich zapomniało o tym, że żeby sprzedawać, trzeba być widocznym. Pylony są ustawione w miejscach, gdzie ich nie widać, często są uszkodzone, lub znajdują się na nich nieaktualne informacje. Tak naprawdę, by naprawić tą sytuację, często trzeba przeprowadzić prawdziwą rewolucję niczym z jednego z programów TV https://graffico.pl/stacje-paliw-2/. Trzeba przywrócić lub w warunkach ekstremalnych zbudować od podstaw szatę graficzną stacji paliw. Wizerunek stacji paliw może przyciągnąć, ale również może skutecznie odstraszyć klienta. Trzeba zadbać o to, by klient po pierwsze się dowiedział o tym, ze stacja istnieje. Najlepszym sposobem jest umieszczenie w odpowiednim miejscu dużego pylonu cenowego. Pylon cenowy podświetlany  jest widoczny z odległości do 2km, ale trzeba zadbać o to, by był wyraźny i czytelny.

 

Tylko wówczas kierowca będzie miał czas by odpowiednio zareagować na przekazywane na pylonie informacje i skręcić na stację paliw. Na pylonach oprócz informacji o rodzaju oferowanego paliwa i jego cenach można również umieścić dodatkowe informacje na temat usług świadczonych na stacji. Jest to również wartość dodana naszej stacji, coś co może przekonać do skorzystania z jej usług. Trzeba powiedzieć, że jest kilka rodzajów pylonów, które mają przyciągnąć klientelę. Największe stacje mając świadomość skuteczności reklamy, jaką dają witacze, jak również nazywa się pylony decydują się na postawienie wielkich pylony które są widoczne nawet z odległości kilkunastu kilometrów. Reklamy stacji umieszczone są nawet na wysokości kilkudziesięciu metrów. Dla potencjalnych klientów to jest znak, że stacja zadba o ich wygodę, że jest ona nowoczesna i schludna. Mniejsze stacje może nie muszą stawiać tak wielkich witaczy, ale również dbając o wygląd i informacje umieszczone na pylonie, mogą dać wyraźny sygnał, że to stacja nowoczesna, świadcząca usługi na najwyższym poziomie oferująca doskonałe paliwo.

 

Skuteczna reklama jest potrzebna każdemu sprzedawcy, również temu, który posiada stacje paliw. Trzeba pamiętać, że jedną z najskuteczniejszych reklam każdego sklepu, w tym również stacji paliw jest jej wygląd. Widoczny z daleka pylon, schludne i wyraźne otoki stacji, czy też nowoczesny wygląd, sprawia, że kierowca chętniej skusi się na skorzystanie ze stacji.

 

Bawiąc - uczyć.

Bawiąc - uczyć.

Nauka nie zawsze jest przystępna. Szczególne jest to widoczne w przypadku nauk ścisłych, które nie do końca przekonują do siebie uczniów szkół podstawowych, czy też średnich. Na nic często zdają się wysiłki nauczycieli fizyki, matematyki, czy też chemii, usiłujących przybliżyć prawa rządzące naszym światem, a które można ująć w karby nauk ścisłych. Całe szczęście jest grupa zapaleńców, którzy postanowili sobie, że przybliżą naukę za pomocą zabawy. Do realizacji tego zamierzenia powołano między innymi park Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema.

Czytaj dalej

Wybory prezydenckie 2010

Wybory prezydenckie 2010

20 czerwca br. odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Do wyścigu o fotel Prezydenta RP przystąpiło 10 kandydatów. Po dwóch tygodniach, w ewentualnej drugiej turze, zmierzą się dwaj kandydaci, którzy w pierwszej uzyskają największą liczbę głosów.

Czytaj dalej

Wakacyjny Eko Maraton w Centrum Handlowym FERIO!

Wakacyjny Eko Maraton w Centrum Handlowym FERIO!

Nasza planeta dba o nas, więc i my dbajmy o naszą planetę. Przyprowadź dzieci 27 i 28 sierpnia do Centrum Handlowego Ferio w Koninie, a razem weźmiecie udział w niezwykłym Eko - Maratonie.

Dla dzieci, młodzieży i całych rodzin przygotowaliśmy liczne ekologiczne konkursy, pokazy a także targi książki używanej.

Czytaj dalej

Białowieski Park Narodowy będzie większy

Białowieski Park Narodowy będzie większy

Lepszej ochronie puszczy ma służyć Białowieski Program Rozwoju (BPR). Ministerstwo Środowiska planuje pozyskać 75 mln zł na poszerzenie Białowieskiego Parku Narodowego o ok. 12 tys. hektarów.

Czytaj dalej

Toruń. Wisła przekroczyła stan alarmowy.

Toruń. Wisła przekroczyła stan alarmowy.

Prezydent Michał Zaleski ogłosił alarm przeciwpowodziowy. W środę rano woda w Wiśle przekroczyła poziom 650 cm. Prezydent miasta ogłosił już alarm.

Urzędnicy apelują do osób przebywających na terenach wzdłuż Wisły o zachowanie rozwagi i ostrożności.

Czytaj dalej

Szkoła językowa dla każdego

Szkoła językowa dla każdego

Język polski bez wątpienia jest pięknym językiem, ale żyjemy w czasach, kiedy niejednokrotnie nie jest on wystarczający. Wyjazdy zagraniczne w celu zarobkowym czy też podróże wymagają od nas tego, aby przynajmniej w stopniu podstawowym móc rozmawiać w języku angielskim lub innym. Oczywiście jeśli znamy podstawy, to jak najbardziej powinniśmy zdecydować się na dalszą naukę, aby móc komunikować się bez żadnych ograniczeń. Najczęściej język obcy przydaje się nam w kontakcie z zagranicznym pracodawcą i współpracownikami, na lotnisku, w restauracjach, oraz szeregu innych miejsc publicznych poza granicami naszego kraju.

Czytaj dalej

 

Agencja social media

Biuro wirtualne

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji tutaj . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych - RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki a tutaj więcej informacji o Rodo