Warszawa przed Rzymem i Kopenhagą

Wynika z corocznego zestawienia przygotowanego przez firmę doradczą. Inwestorzy, którzy planują rozszerzyć swoją działalność o nowe rynki najchętniej wybierają Moskwę.

Kolejnym miejscem, zaraz po Moskwie jest Warszawę – wynika z corocznego zestawienia przygotowanego przez firmę doradczą Cushman & Wakefield.

Warszawa w klasyfikacji ogólnej 36 najbardziej atrakcyjnych miast w Europie zajmuje dopiero 24. miejsce. Na dalszych miejscach znalazły się m.in. Rzym, Oslo, Bratysława, Budapeszt i Helsinki.

Klasyfikacja ta jednak obejmuje kilka podkategorii. Wynika z nich, że jesteśmy na trzecim miejscu pod względem klimatu tworzonego przez rząd dla biznesu oraz na pierwszym pod względem najniższych kosztów zatrudnienia pracowników.

Firmy planujące w ciągu najbliższych pięciu lat swoją ekspansję w pierwszej kolejności wybierają Moskwę, a na drugim miejscu Warszawę. Polskie miasto zostało jednak bardzo nisko ocenione pod względem jakości
życia, a także w kwestiach związanych z ochroną środowiska.

Warszawa jest nadal w ścisłej czołówce miast postrzeganych przez inwestorów jako atrakcyjna lokalizacja dla przyszłej ekspansji firm. Nasza stolica jest też wysoko oceniana pod względem starań o wzmocnienie swojego wizerunku. Obecne przygotowania do mistrzostw EURO 2012 i związane z tym inwestycje powinny wpłynąć na poprawę wyników w kolejnych rankingach – mówi Marek Noetzel z warszawskiego biura Cushman & Wakefield.

Badanie European Cities Monitor oparte jest na wywiadach z kadrą menedżerską i członkami zarządów odpowiedzialnych za lokalizację i ekspansję 500 największych firm europejskich.

Według klasyfikacji ogólnej tegorocznego rankingu najlepszym miastem do prowadzenia działalności biznesowej w Europie jest Londyn. Drugie miejsce zajął Paryż, a trzecie Frankfurt.

10 najlepszych miast według raportu European Cities Monitor 2010:

1. Londyn
2. Paryż
3. Frankfurt
4. Bruksela
5. Barcelona
6. Amsterdam
7. Berlin
8. Madryt
9. Monachium
10. Dusseldorf.

Źródło: Cushman & Wakefield.

Dla tych, którzy myślą i czują za dużo

Dla tych, którzy myślą i czują za dużo

Wielu z nas nosi w sobie fałszywe przekonanie na temat wrażliwości, traktując jako oznakę słabości. Z jednej strony łakniemy jej a z drugiej nie do końca rozumiemy.

Czytaj dalej

Wakacyjny Eko Maraton w Centrum Handlowym FERIO!

Wakacyjny Eko Maraton w Centrum Handlowym FERIO!

Nasza planeta dba o nas, więc i my dbajmy o naszą planetę. Przyprowadź dzieci 27 i 28 sierpnia do Centrum Handlowego Ferio w Koninie, a razem weźmiecie udział w niezwykłym Eko - Maratonie.

Dla dzieci, młodzieży i całych rodzin przygotowaliśmy liczne ekologiczne konkursy, pokazy a także targi książki używanej.

Czytaj dalej

Komorowski: Polska stawia na dialog z Rosją

Komorowski: Polska stawia na dialog z Rosją

O relacjach z Rosją, unijnym budżecie na lata 2014-2020 i bezpieczeństwie energetycznym rozmawiali w piątek w Rydze prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Bronisław Komorowski powiedział, że Polska opowiada się za dialogiem i współpracą z Rosją.

Czytaj dalej

Nie ma cwaniaka na Warszawiaka

Nie ma cwaniaka na Warszawiaka

Stare warszawskie piosenki w nowych aranżacjach? O tak! Internetowym fenomenem ostatnich dni stał się teledysk „Nie ma cwaniaka na Warszawiaka” grupy Projekt Warszawiak.

Czytaj dalej

Materiały promocyjne i upominki reklamowe

Materiały promocyjne i upominki reklamowe

Z racji tego, że konkurencja w różnych branżach jest ogromna każdy właściciel firmy stara się zwrócić na siebie uwagę. Od jakiegoś czasu modnym stało się obdarowywane swoich klientów, bądź potencjalnych klientów drobnymi upominkami, które jednocześnie są materiałami promocyjnymi.

Czytaj dalej

Kogeneracja, bio-kogeneracja i korzyści płynące z ich stosowania

Kogeneracja, bio-kogeneracja i korzyści płynące z ich stosowania

Najbardziej powszechnym i wciąż stosowanym sposobem produkcji energii elektrycznej i cieplnej jest tradycyjny sposób, który składa się z dwóch osobnych procesów. Pierwszy zachodzi w elektrowni, gdzie wytwarza się energię elektryczną z ok. 1/3 energii zawartej w paliwach kopalnych, natomiast pozostałe 2/3 ciepła jest oddawane do środowiska naturalnego jako tzw. ciepło odpadowe. Drugi proces obejmuje wytwarzanie ciepła - również z paliw kopalnych - w odrębnym urządzeniu, a dokładnie w kotle ciepłowniczym.

Czytaj dalej

 

Agencja social media

Biuro wirtualne

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji tutaj . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych - RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki a tutaj więcej informacji o Rodo