Podróże po Polsce
Zaledwie 71 tys. osób przeszło na emeryturę do końca września tego roku. Najmniej od 10 lat. Likwidacja wcześniejszych emerytur i zastąpienie ich "pomostówkami" dały już państwu 4 mld zł oszczędności - akcentuje "Gazeta Wyborcza".
Bo przyjaźń piękna jest ,nie tak zaborcza i nie tak zazdrosna, jak miłość partnerska.Nie tak totalna, jak miłość rodzicielska, dużo trwalsza, niż przelotne namiętność. Też miłość, a ile daje wolności..
Żyjemy na świecie, gdzie kontakty między ludźmi różnych narodowości są niczym dziwnym. Obcokrajowcy co raz częściej zamieszkują w naszym kraju, stają się naszymi sąsiadami. My wyjeżdżamy do innych krajów, nie tylko na wakacje, ale również do pracy. Osoby, które pracują w kraju, co raz częściej mają kontakty z partnerami zagranicznymi. Jak się z nimi porozumiewać? Język polski nie jest zbyt łatwym językiem, nie można żądać od partnerów zagranicznych, by wszelkie negocjacje, umowy były sporządzane w języku polskim. Od lat językiem panującym w kontaktach biznesowych jest język angielski.
Polskie miasta staną w szranki w konkursie o miano najpiękniej oświetlonego. Konkurs „Świeć się” organizowany jest co roku i już na dobre wpisał się w zimowy kalendarz imprez.
Wydarzenie cieszyło się dotąd dużym zainteresowaniem, nie inaczej zapewne będzie podczas tegorocznej edycji.
Bogatynia została całkowicie odcięta od świata przez wodę z rzeki Miedzianka. Po ulewie zalane są 3/4 miasta - poinformował burmistrz Andrzej Grzmielewicz. Nie ma prądu i bieżącej wody. W rejon powodzi przybył minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller.
Holandia, to kraj który Polacy wybierają za bardzo częsty cel podróży. Głównie interesującym miastem okazuje się być Amsterdam, gdzie chętnie spędzamy weekend, dłuższy urlop czy wakacje. Każdego roku do Amsterdamu kieruje się miliony turystów, którzy pragną zobaczyć coś innego, co zupełnie odbiega od rzeczywistości naszego kraju.