Jak nosić zegarek?

Mogłoby się wydawać, że jest to jedna z najmniej skomplikowanych kwestii, nad którą w zasadzie nie ma sensu się rozwodzić. Zakładamy zegarek, nosimy… i już! Ale czy tak jest na pewno? Czy istnieją jakieś konkretne reguły dotyczące noszenia czasomierza? Oto garść informacji, które mogą się przydać.

Na prawej czy na lewej?

Większość osób bez zastanowienia odpowiedziałaby, że zegarek nosi się na lewej ręce. Dlaczego tak jest? Ponieważ zdecydowana większość populacji jest… praworęczna! Dość łatwo zauważyć, że większość osób praworęcznych nosi zegarek na lewym nadgarstku, zaś osoby leworęczne niejednokrotnie na prawym. I ma to pełne uzasadnienie.

Zakładanie czasomierza na rękę, która nie jest dominująca (tzn. np. na lewą, gdy jesteśmy praworęczni) jest nie tylko wygodniejsze dla nas, ale i bezpieczniejsze dla zegarka. Ręką dominującą wykonujemy większość czynności, dlatego noszenie na niej zegarka mogłoby być niejednokrotnie kłopotliwe. Do tego, ze względu na to, że to właśnie ta ręka jest mocno „eksploatowana”, zegarek jest narażony na rozmaite uszkodzenia, w tym zarysowania i stłuczenia.

Jednak to, na której ręce będziemy nosić zegarek, zależy wyłącznie od nas. Jeśli jesteśmy np. praworęczni, a i tak wolimy nosić czasomierz na prawej ręce, oczywiście możemy to robić. Niezależnie natomiast od tego, na co się zdecydujemy, warto postawić na wysokiej jakości sprzęt, jak np. zegarek Casio retro męski – wodoszczelny i wstrząsoodporny.

Dzięki temu, nawet mimo codziennego i dość intensywnego użytkowania, posłuży nam on długi czas i będzie niezawodny. Takie czasomierze jak zegarek Casio retro męski to wybór dla mężczyzn pewnych siebie, ceniących sobie swobodę i najlepsze rozwiązania!

Przed czy za nadgarstkiem?

To kolejna ciekawa kwestia – i jak się okazuje, wcale nie taka prosta do rozstrzygnięcia. Zegarek noszony przed nadgarstkiem (tzn. powyżej niego) jest opcją zdecydowanie najwygodniejszą, jeśli chodzi o codzienne użytkowanie. Będąc w takiej pozycji, nie powinien przeszkadzać w rozmaitych czynnościach, jak np. praca przy komputerze.

Jeśli komuś jest wygodnie, oczywiście śmiało może nosić zegarek za nadgarstkiem (tzn. poniżej, bliżej dłoni). Czasem zresztą nie ma innego wyjścia, jak np. wtedy, gdy trzeba założyć elegancką koszulę i marynarkę.

Po zewnętrznej czy wewnętrznej stronie?

Standardowo zegarek nosi się oczywiście po zewnętrznej stronie. Wiele osób coraz częściej sięga jednak po takie rozwiązanie jak noszenie czasomierza po stronie wewnętrznej. Po co taki zabieg? Może to być podyktowane różnymi względami. Po pierwsze jest to dość praktyczne, poza tym może ochronić szkiełko i tarczę przed uszkodzeniem, np. podczas aktywności fizycznej.

Po drugie dzięki temu można wyeksponować pasek zegarka – i warto to zrobić, jeśli cechuje się on dużymi walorami estetycznymi. Tym sposobem czasomierz staje się jednocześnie przyciągającą wzrok ozdobą.

Ciasno zapięty czy z luzem?

Zegarek, jak już zostało nadmienione, może stanowić wspaniałą ozdobę. Przede wszystkim jednak jest urządzeniem praktycznym, które ma spełniać określone funkcje. Zegarek bez wątpienia nie powinien być zbyt mocno zaciśnięty wokół nadgarstka, bo będzie powodował dyskomfort, a nawet ból. Jednocześnie nie może być zbyt luźny. Będzie się wtedy cały czas przemieszczał – to również obniży komfort korzystania z niego .

Jak widać, istnieje wiele zagadnień związanych z – wydawałoby się – tak prostą rzeczą jak noszenie zegarka. Warto o tym wszystkim pamiętać, aby noszenie go zawsze wiązało się z wygodą i przyjemnością.

Zamek Książ

Zamek Książ

Książ - zamek znajdujący się w granicach Wałbrzycha na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Jest jednym z elementów Szlaku Zamków Piastowskich.

Czytaj dalej

Nocna demonstracja przed Pałacem Prezydenckim

Nocna demonstracja przed Pałacem Prezydenckim

Formalnie manifestacja zakończyła się o 1.00, jej uczestnicy, w większości młodzi ludzie, po tej godzinie powoli zaczęli się rozchodzić do domów.

Czytaj dalej

Remont, a wybór firmy

Remont, a wybór firmy

Nawet najładniejsze wnętrza z biegiem czasu wymagają remontu. Powody mogą być różne np. zniszczenia z racji codziennego użytku pomieszczeń, bądź też chęci odnowienia wnętrz. Powód jednak nie ma znaczenia. Liczy się dokonanie wyboru odpowiedniej firmy, która zrealizuje nasze zlecenie tak jakbyśmy tego oczekiwali. 

Czytaj dalej

Dzień bez Smoleńska

Dzień bez Smoleńska

Właśnie dziś zostałem zaproszony do nowej grupy na facebooku – 3 lutego – dzień bez Smoleńska. W całej rozciągłości popieram tą inicjatywę, a nawet żałuje że sam nie założyłem tej grupy. Cieszę się, że powstała taka grupa. Na dzień dzisiejszy czyli o 17.10 czasu angielskiego (jedna godzina do tył w stosunku do polskiego czasu) dwudziestego czwartego stycznia miała dokładnie 63 574 członków.

Czytaj dalej

Bezpieczne chorowanie

Bezpieczne chorowanie

Spokój i bezpieczeństwo to coś, czego szukamy w dzisiejszych zabieganych czasach. To samo dotyczy ochrony naszego zdrowia. Nie możemy wprawdzie przewidzieć, kiedy zachorujemy, ale z pewnością potrafimy zorganizować sobie dobrą jakość usług medycznych.

Czytaj dalej

Kraków – kolebka polskiej kultury.

Kraków – kolebka polskiej kultury.

Od wieków, stolica małopolski była bardzo ważnym ośrodkiem kulturalnym, lecz magia tego miejsca to nie tylko zabytki i historia.

Czytaj dalej

 

Agencja social media

Biuro wirtualne

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji tutaj . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych - RODO. Tutaj znajdziesz treść naszej nowej polityki a tutaj więcej informacji o Rodo